Logo Forda auto-watin - logo

Aktualności

 

Auto Watin - laureat konkursu na najlepszego dealera roku 2015

Szanowni Państwo,
jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma Auto Watin jest laureatem konkursu na Najlepszego Dealera Roku 2015.
To dla nas wielkie wyróżnienie i nagroda za naszą pracę. To dzięki niej od 1990 roku utrzymujemy silną pozycję na rynku wielkpolskim.
 


 

Jednostka 1,0 litra EcoBoost zdobywa ósmego "Oscara silnikowego" w ciągu czterech lat

Niewielki silnik benzynowy, ceniony przez europejskich kierowców za niskie zużycie paliwa oraz doskonałe osiągi, otrzymał ósmą nagrodę w ciągu czterech lat podczas gali rozdania nagród "Międzynarodowy Silnik Roku 2015".
Już czwarty raz z rzędu opracowana przez Forda jednostka 1,0 litra EcoBoost zdobyła wyróżnienie dla "Najlepszego silnika poniżej 1,0 litra". Ten zaszczytny tytuł jest przyznawany przez 87 dziennikarzy motoryzacyjnych z 35 krajów całego świata. Jurorzy oceniają charakterystyki silników, ich osiągi, zużycie paliwa, kulturę pracy i skuteczne wprowadzenie do produkcji zaawansowanych rozwiązań technicznych. W ubiegłym roku konstrukcja 1,0 litra EcoBoost trzeci raz z rzędu została okrzyknięta "Międzynarodowym Silnikiem Roku", natomiast w roku 2012 jednostka zdobyła wyróżnienie dla "Najlepszego Nowego Silnika".


 

Ford najbardziej innowacyjnym koncernem samochodowym

Na dziesiątej już gali rozdania nagród Automotive INNOVATIONS Ford został wyróżniony jako "Najbardziej innowacyjny koncern samochodowy roku 2015". Nagrodę przyznano za systemy bezpieczeństwa oraz częściowo autonomiczne układy wspomagające kierownicę. Instytut Centre of Automotive Management z siedzibą w Niemczech uznał zwycięstwo Forda w tej kategorii po uwzględnieniu innowacji proponowanych przez 18 koncernów samochodowych operujących globalnie i reprezentujących 53 różne marki. Pracownicy tego instytutu docenili między innymi układ wspomagania parkowania równoległego i system zapobiegania kolizjom przy prędkości do 50 km/h. Wyróżnili oni również silnik EcoBoost o pojemności jednego litra (trzykrotny zdobywca tytułu Międzynarodowego Silnika Roku) oraz elektroniczny układ stabilizacji jazdy. Tytuł najbardziej innowacyjnego samochodu kompaktowego przypadł Fordowi Focus, który niedawno przeszedł gruntowny face lifting. Jurorzy docenili również nowe Mondeo, które w swojej klasie zajęło trzecie miejsce.


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

W ramach inwestycji, firma Auto Watin wprowadziła innowacyjne rozwiązania technologiczne. Budowa stacji diagnostycznej, recepcji przejazdowej oraz zakup innowacyjnych urządzeń dofinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozwala na zwiększenie efektywności świadczonych usług przez nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny a także ich zakres. Zakupione maszyny i urządzenia, w których zastosowane zostały innowacyjne technologie przyczyniły się także do zwiększenia samej jakości świadczonych usług w zakresie diagnostyki napraw mechanicznych. Nowatorskie rozwiązania wielu świadczonych przez nas usług a także systemy kontroli jakości procesów zostały docenione przez Centrum Działalności Inżynierskiej "inSIMP" Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich za innowacyjność w skali krajowej jak i światowej.


 

22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku firma Auto Watin przekazała m.in. na licytację zabytkowy wóz strażacki Star 25 z 1974 roku. To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji! Samochód, został zakupiony na aukcji WOŚP dwa lata temu i teraz można go znowu zakupić. Licytacja trwa do 7 lutego. Aukcja do obejrzenia TUTAJ.


 

 

 

Gdy liczy się każda sekunda...

... karta ratownicza może uratować Ci życie.
8 stycznia w całym kraju rozpoczęła się akcja "Karty ratownicze w pojeździe" mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa polskich kierowców i ich pasażerów.

Zapraszamy do naszego salonu, gdzie bezpłatnie otrzymasz kartę ratowniczą dla Twojego auta.
Zadbaj o Kartę Ratowniczą w Twoim samochodzie.


 

Co roku na polskich drogach prowadzone się tysiące akcji ratownicznych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy sie każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Na drogach jeździ setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skontruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”. Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja, która na kartce w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów. Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o  6 – 9, często decydujących, minut.  Pozornie zwykła kartka papieru może uratować życie. Wydrukowaną kartę ratowniczą, po złożeniu umieszcza się za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy. To standardowe miejsce, w którym karty wożą kierowcy w całej Europie. Oprócz karty na przedniej szybie samochodu umieszcza się także specjalną nalepkę informacyjną, dzięki której służba ratownicza będzie wiedzieć, że w samochodzie znajduje się karta ratownicza.

Konkurs lakierniczy REPANET

AUTO WATIN wyznacza standardy! Z przyjemnością informujemy, że kadrę Centrum Napraw Powypadkowych Auto Watin zasila zwycięzca Konkursu Kolorystycznego, p. Przemysław Korcz, który zyskał tytuł Najlepszego Lakiernika Roku Sieci Repanet.


 

"Repanet kołem się toczy..." - pod takim hasłem przebiegał ostatni Konkurs mający wyłonić najlepszego lakiernika Sieci Repanet. Do ścisłego finału, który odbył się 5 grudnia 2013 roku w Centrum Szkoleniowym Axalta Coating System, zakwalifikowanych zostało sześciu uczestników, którzy po pierwszym etapie konkursu uzyskali największą ilość punktów. Pierwszy etap polegał na wydaniu naprawy koloru Rolls Royce o nazwie: Madeira Red-Met, zgodnie z zalecaną przez markę Standox technologią spełniającą wymogi dyrektywy o LZO. Finaliści musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami praktycznymi (wykonanie szybkiej naprawy), ale również szeroką wiedzą teoretyczną. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnej edycji popularnego konkursu!

Repanet to ogólnopolska sieć certyfikowanych wartsztatów blacharsko-lakierniczych zrzeszająca 36 zakładów.

Wernisaż - galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wernisażu wystawy Alicji Kozaneckiej.


 

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

  

  

  

 

17 październik 2013 r - wernisaż Alicji Kozaneckiej

Zapraszamy do naszego salonu w czwartek (17 października br.) o godzinie 18:30 na wernisaż wystawy Alicji Kozaneckiej "PERMANENT-MARKER a portret kobiety".


 

W programie m.in.:

- poczęstunek przygotowany przez LemonTree Restaurant

- degustacja wiz zorganizowana przez WineNavigator
 

Wernisaż - galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wernisażu wystawy Michała Pazia TUTAJ


 

 

 

 

28 luty 2013 r - wernisaż Michała Pazia

Zapraszamy do naszego salonu w czwartek (28 lutego br.) o godzinie 18:30 na wernisaż wystawy Michała Pazia "Powiększenie" oraz "Women G".


 

W programie m.in.:

- przedpremierowy pokaz nowego Forda Fiesty i nowego Forda Kuga

- poczęstunek przygotowany przez LemonTree Restaurant

- degustacja wiz zorganizowana przez Winosferę

- atrakcyjna loteria wizytówkowa z nagrodami